Broken Sword: The Serpent's Curse Türkçe Yama

Broken Sword: The Serpent's Curse
1996 yılından beri point-click adventure oyunlarının temel taşlarından birisi olarak görülen Broken Sword serisi yen bir oyunla daha bizlerle buluşmak için hazırlanıyor.
Özellikle ikinci oyunu The Smoking Mirror ile büyük sükse yakalayan bu adventure oyunu 2014’ün dördündü çeyreğinde bizlerle birlikte olacak.  Başından beridir el değiştirmeden Revolution Software tarafından geliştirilen oyun yine aynı firmanın elinden ve o firmanın sahibi Charles Cecil tarafından önümüze sunulacak.

Peki son çıkan Broken Sword’lardan sonra bu yeni oyunda bizi neler bekliyor.


Broken Sword: The Serpent

Oh be! Özüne geri dönüş gibisi yok
The Sleeping Dragon ve The Angel of Death’ten sonra (Director's Cut ve The Smoking Mirror remastered versiyonları hariç) ilk defa eski görsel özelliklerde bir Broken Sword bizleri bekliyor. Neden bilmiyorum ancak kişisel olarak point and click macera oyunlarında çizgi film tadındaki görselleri çok ama çok seviyorum. Bu yüzden Broken Sword, Larry veya Monkey Island gibi oyunların bu versiyoları benim için önemli bir yer teşkil ediyor.

Broken Sword: The Serpent's Curse’ün hikayesi eski dostlarımız Nico ve George’un tesadüf eseri Paris’teki bir sanat galerisinde karşılaşırlar. Belayı mıknatıs gibi çeken ikili burada da ilginç bir olaya tanıklık ederler. Pizza dağıtıcısı kılığına girmiş bir adamın başka bir adamı öldürüp çok değersiz olan bir resmi çalar ve bu şekilde bizimkilerin yolculuğu başlar.

Broken Sword: The Serpent's Curse (BSSC) hikaye olarak yine pek çok farklı noktada geçiyor. Bunların başında elbette Paris olduğu gibi Londra ve Türkiye de geçer. Bu Broken Sword serisinin Türkiye’de geçen ikinci oyunu olacak. Daha öncesinde de Angel of Death oyununda İstanbul’da Topkapı sarayına konuk olmuştuk.

Eski yerlerin haricinde eski dostların da bazırları oyunun Kickstarter başarısı sayesinde geri dönüyor. The Smoking Mirror’da tanıştığımız Fransız sanat eleştirmeni Hector Laine, ve The Shadow of the Templars’da tanıdığımız İngiliz aristokrat Lady Piermont yeni oyunda da yerlerini alacaklar. Son olarak ilk iki BS oyunundan tanıdığımız , Duane ve Pearl Henderson çifti de bizlerle birlikte olacak.

İNDİR

Yorumlar