The Evil Within Türkçe Yama

The Evil Within
Yıllardır korku oyunlarını takip edenler bilirler; Silent Hill, Doom, Resident Evil, Amnesia, Fatal Frame  gibi birçok korku oyununu dünyamıza soktuk. Daha adını sayamadığım yığınla korku oyunu, arşivlerimizde yer aldı. Peki korku oyunundan kastımız, sadece vur ve kaç mı olmalı? Yoksa amacımız Clock Tower'daki gibi, sadece hayatta kalmak mı olmalı? İnsan düşünmeden edemiyor.

Kimimiz korku oyunlarının, aksiyonla bütünleşmesini istiyoruz. Kimimiz ise gerilimin ve müziğin yanında, hikayenin derinliğini seviyoruz. "Ben alırım testerimi, çekerim zombileri kendime, sonra kol ve bacak keserim!" diyorsanız, sizin korku anlayışınız biraz hack and slash'e kayıyor demektir. Herkesin eğlence ve korku anlayışı farklıdır tabii ki. Neyse konumuzu dağıtmadan sizlere yeni korku oyunumuz, The Evil Within hakkında son detayları verelim.

The Evil Within, bizlere korkuyu sunmaya geliyor ancak nasıl? Elimizde birkaç tahmin olmasına rağmen, hikayenin gidişatı hakkında soru işaretleri çoğalmaya devam ediyor. Elimizde önemli bir dedektif var, onun işi gizemli cinayetleri çözmek. Polis arkadaşları da cinayetleri araştırırken ölünce, işi daha da ciddiye alıyor ve olaylar korkulu dakikalarla birleşiyor.  Başarılı dedektifimiz Sebastian Castellanos, bir olay sırasında başından aldığı darbeyle bayılıyor ve kendine geldiğinde, hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Etrafı korkunç canavarlarla çevrili olan dedektifimizin tek amacı, hayatta kalmak.

The Evil Within'in ilk oyun içi görüntüleri yayımlandığında, işin grafik kısmını ister istemez, yorumlamaya kalkıyorsunuz. Amacımız, oyun boyunca sadece kurtulmak olmayacak veya yaratıkların nasıl oluştuğunu öğrenmeyeceğiz. Onların arkasındaki gizem dolu hikaye, bizi kendisine çeken kısım olacak. Kendi adıma, gerilim dolu müziklerle süslenmiş, yaratıkların nereden çıkacağı belli olmayan, gerçekten doyabileceğim bir hikayeyle dolu korku oyunlarını severim. Mesela Fatal Frame'deki tek silahımız, bir fotoğraf makinesiydi. Silent Hill deseniz, ona oyun değil, bir baş yapıt diyorum ben. Resident Evil ise, kendi içerisinde bambaşka ve özel bir oyun. Daha sayamayacağım kadar çok fazla, başarılı korku hikayeleri var. The Evil Within'in, kendi içerisinde farklı olmasını umuyorum ve öyle de olacak gibi duruyor.

İNDİR

Yorumlar

  1. Şimdiden çok teşekkürler bu oyunun türkçe yaması çok önemli benim için

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Anonim seçeneğini seçerek kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.